Sol Menüler

Starbucks Card Hakkında


İlk şubesini 1971′de Seattle’da açan ünlü kahve zinciri Starbucks’ın CEO’su Howard Schultz, şirketiyle ilgili büyük bir pot kırdı. Starbucks’ın CEO’su Howard Schultz en iyi kahvenin evde yapıldığını söyledi. Yaptığı hatanın farkına varan Schultz, durumu toparlamak için “Kahvemi, tabii ki Starbucks’tan aldığım çekirdek kahvesiyle yapıyorum.” diyerek durumu düzeltmeye çalıştıİlk Starbucks mağazası 1971 yılında öğretmen olan Jerry Baldwin ve Zev Siegel, yazar olan Gordon Bowker tarafından Seattle’da açılmıştı. İsmini Moby Dick’teki Starbuck adlı karakterden alan şirketin simgesi de bu yüzden bir denizkızı olarak seçilmiş.Starbucks, 1992 yılında 165 adet olan mağazalarının sayısını 2003 yılının nisanında Seattle’s Best Coffee ve Torrefazione Italia mağazalarını alarak 215′e çıkardı. Mayıs 2003′te Starbucks’ın dünya üzerindeki toplam mağaza sayısı 6,400′dü. Starbucks, 2003 yılı içerisinde Türkiye’deki ilk mağazasını da açtı ve şu anda İstanbul Avrupa yakasında 43, Anadolu yakasında 22, Ankara’da 14, İzmir’de 9, Antalya’da 6, Bursa’da 5,Balıkesir’de 3, Kocaeli’nde 3  Aydın’da 2, Adana’da 5, Mersin’de 2 Kayseri ’de 1 olmak üzere toplam 130′dan fazla Starbucks şubesi bulunmaktadır. Kahveler üç farklı kategoride incelenir.
  • Hafif Ve Yumuşak:Daha az süre kavrulmuş, hafif yoğunlukta ve yumuşak içimli kahvelerimiz.  Starbucks® Blonde Roast , dilde hafif hissedilen ve ağızda çok az lezzet bırakan yumuşak içimli kahvelerdir.
  • Yumuşak Ve Zengin:Yumuşak içimli ve zengin lezzete sahip, en çok sevilen harmanlarımızı da içeren kahve kategorimiz.  Ne çok yumuşak, ne de çok yoğun olan, orta derecede kavrulmuş kahvelerimizdir.
  • Yoğun Ve Dolgun Gövdeli: İtibarımızı bu yoğun lezzetli ve dolgun gövdeli kahvelerimize borçluyuz. Daha uzun süre kavrulan bu kahvelerimiz, ağızda uzun süre tat bırakan, yoğun lezzetli kahvelerdir.+

STARBUCKS CARD

Sevdikleriniz ve sizin için en güzel hediye! Starbucks keyfinizi tamamlayacak Starbucks Card artık mağazalarımızda! İster sevdiklerinize hediye edin, ister hayatınızı kolaylaştırmak için kullanın ya da ziyaretlerinizi ödüllendirin, Starbucks Card ile keyifli anların tadını çıkarın! Siz Starbucks Card sahiplerine özel hazırladığımız bu sitede, kartınız ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları bulabilir, kartınızı kaydedebilir ve sıkça sorulan sorulara ulaşabilirsiniz. Starbucks Card‘ınızı keyifle kullanmanız dileğiyle…

1. Starbucks Card nedir?

Starbucks Card, Starbucks Türkiye mağazalarından satın alınabilecek, ön ödemeli ve tekrar yükleme özelliği bulunan bir avantaj kartıdır. İçerisine bakiye yüklediğiniz Starbucks Card’ınızı mağazalarımızda gerçekleştireceğiniz alışverişlerinizde kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

2.Starbucks  Kartın sunduğu avantajlar neler?

Starbucks Card ile yapacağınız her alışverişte (alışveriş tutarı en az 3,00 TL olmak kaydıyla) bir yıldız kazanabilir, toplam 15 yıldıza ulaştığınızda ise 1 adet Tall boy içeceği ikramımız olarak alabilirsiniz. Starbucks Card, sevdiklerinizle Starbucks keyfini paylaşmanın da en kolay yolu. Hediye olarak verebileceğiniz bu kart ile, sevdikleriniz mağazalarımızdan diledikleri ürünü, bir içecek ya da yiyecek ürünü de dahil olmak üzere, rahatlıkla alabilecekler.

3.Starbucks  Kartın sunduğu avantajlar değişebilir mi?

Asgari alışveriş tutarı ve içecek hakkı için gerekli olan yıldız adedi Shaya tarafından tek taraflı olarak değiştirilebilir. Shaya’nın ayrıca ürünlerdeki fiyat artışları nedeniyle kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkı saklıdır. Shaya dilediği takdirde ve zamanda, kullanım koşullarında değişiklik yapabilir, kartın kullanımını durdurabilir, kaldırabilir, tamamen iptal edebilir ve/veya kartın iadesini talep edebilir.

4. Starbucks kart tüm Starbucks mağazalarında geçerli mi?

Starbucks Card, tüm Starbucks Türkiye mağazalarında geçerlidir. Mağaza adreslerimize, sitemizde yer alan “Nerelerdeyiz” bölümünden ulaşabilirsiniz.