Sol Menüler

Banka Mağdurlarının Merakla Beklediği Haber


Hepimiz, bankalardan alınan kredilerin ya da kredi kartlarının bir bedeli olduğunun farkına varmışız-dır. Kendi başımıza gelmese bile en azından çevremizdeki insanların başına mutlaka gelmiştir. Aslında böyle bir kesintinin haksız yere yapıldığını televizyon, gazete, dergi, radyo gibi kitle iletişim araçları defalarca belirtmiştir. Yargıtay’ın verdiği bir karar tam da bu soruna çözüm olmuştur. Tek taraflı bir sözleşme hazırlayan bankalar hukuk dışı bir şekilde kişilerden para kesemeyeceği ve imza atan kişinin imzasının geçerli olmadığını belirtmiştir. Ancak artık “dosya masrafı”, “işlem bedeli” ya da “kredi masrafı” gibi farklı isimler altında aldıkları ücretleri bir kaç adımda siz de geri alabileceksiniz. Bunlara ek olarak, yerel mahkemeler de tüketicinin lehine sonuçlar vererek tüketicinin haklı olduğunu belirtmektedirler. Bankalar geçmişte aldığı bu paraları geri vermemek için pek çok müşteriye “Böyle bir ödeme yapmıyoruz.”, ya da “Böyle bir hakkınız yok.” diyerek kapıdan geri çevirmekte veya müşteriyi kandırmaya çalışmaktadırlar. Alınan karara göre son 10 yılı içeren geniş bir banka kredisi aidat iadesi işlemi yapılmasının doğru olduğu kabul edilmiştir. Yani müşterilerden geçmişte alınan dosya masrafının iadesinin sorunsuz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Başvuran her tüketici zamanında yapılan kesintileri eninde sonunda geri almaktadır.
Bu işlemlerin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız size yardımcı olacak temsilcilerimize internet adresimiz ve çağrı merkezimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Firmamız 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Lazım olan ve istenen belgeleri size kargo ile ulaştırıyoruz. Sizin yapmanız gereken şey ise bu belgeleri ilgili mercilere imzalatmak ve bize yollamak.
Belgeleri bize yolladıktan sonra firmamız en kısa zamanda bankaların sizden kestiği yasal olmayan bütün rakamları onlardan alıp size iade ediyoruz.

Yukarıda yayınlamış olduğumuz içeriğin geçerliliği yoktur.